مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارجی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به آخرین وضعیت اعزام دانشجو به انگلیس، گفت: با رای 14 نفر از مدیران موسسات مجاز اعزام دانشجو به انگلیس، اعزام دانشجو به این کشور تا اطلاع ثانوی مسکوت ماند.

حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: در آخرین جلسه ای که با حضور 19 نفر از مدیران موسسات اعزام دانشجو به انگلیس و رئیس کانون این موسسات برگزار شد، با رای 14 نفر از این مدیران، اعزام دانشجو به انگلیس مسکوت ماند.

وی اضافه کرد: پس از بحث و گفتگو در زمینه کاهش رابطه ایران با انگلیس، همچنین به منظور هماهنگی با سیاستهای کشور، اعزام دانشجو به انگلیس تا اطلاع ثانوی مسکوت ماند.

مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم خاطرنشان کرد: نه تنها نماینده ای به عنوان سرپرست دانشجویان ایرانی در انگلیس وجود ندارد، بلکه مدارک این دانشجویان نیاز به تایید و مهر سفارت ایران در این کشور دارد که در حال حاضر سفارت ایران در انگلیس فعال نیست.

مسلمی نائینی در ادامه به مشکلات دانشجویان ایرانی حاضر در کشور انگلیس اشاره کرد و گفت: ایجاد مشکل در ارسال ارز از سوی خانواده ها برای فرزندانشان و عدم صدور روادید برخی از این مشکلات است.

وی با یادآوری اینکه دانشجویان ایرانی در انگلیس خواهان بازگشت به ایران هستند، گفت: این دانشجویان درخواست آمدن به ایران برای دیدن خانواده خود را دارند اما به دلیل نبود نماینده، این امکان برای آنها فراهم نمی شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *